ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΗΝ Α΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

Καλούνται οι γονείς/κηδεμόνες των μαθητών/τριών που εγγράφονται στην Α΄τάξη του Γυμνασίου, να προσέλθουν στο σχολείο ως τις 10 Σεπτεμβρίου 2018, ώστε να συμπληρώσουν την Υπεύθυνη Δήλωση νομιμότητας άσκησης της κηδεμονίας και την αποδοχή της ηλεκτρονικής ενημέρωσης για ζητήματα της πορείας φοίτησης των μαθητών/τριών.
Επίσης, να προσκομίσουν φωτοαντίγραφο δελτίου αστυνομικής ταυτότητας του μαθητή/τριας ή Πιστοποιητικό του Δήμου / Δημοτικής Ενότητας στα Μητρώα του οποίου είναι εγγεγραμμένος ο μαθητής/τρια (εφόσον δεν έχει ακόμη εκδοθεί δελτίο ταυτότητας).
Ως το τέλος Σεπτεμβρίου θα πρέπει να έχουν προσκομίσει επίσης και το ατομικό δελτίο υγείας του μαθητή/τριας.
                                                                                                                                                          Από το Γυμνάσιο